Pár szóban szeretnék segítséget nyújtani az Öhlins teleszkópok alapbeállításához. Fontos, hogy ne felejtsétek el, hogy a teleszkópok alkotóelemei és nem különálló alkatrészei a motorkerékpárjaitoknak, ezért a megfelelő hatást csak akkor fejtik ki, ha egységet alkotnak az egész motorral.
Első lépés- a teleszkópszárak magasságának a beállítása.
Mielőtt kiszerelnéd a gyári teleszkópokat ellenőrizd le a villahíd síkjából való kiemelkedési magasságát. Az új Öhlins teleszkópok beépítésénél ugyanezt a magasságot használd, mert így nem változik meg a motor geometriája.
Most pedig válasszunk rugót!
Öhlins rugót azután válasszunk motorkerékpárunkhoz miután alaposan leteszteltük és megismertük motorunk viselkedését. A megfelelő rugó kiválasztását befolyásolja a versenyző stílusa, testalkata, a versenypálya kondíciói, ...stb. Az Öhlins rugó a további finomhangoláshoz ad lehetőséget.
Az Öhlins rugók 0,5 N/mm erőkülönbséggel kaphatók 8-11 N/mm rugóerősség között, de az erőkülönbség akár 0,25 N/mm-enként is változtatható, ha két különböző rugóerősséget használunk a két szárban.
Pl.: ha a bal szárban 9,5 N/mm erősségű a rugód, a jobban 10,0 N/mm, akkor az össz rugóerőd 9,75 N/mm lesz.
A rugóelőfeszítés beállítása:
A rugóelőfeszítés fontos tényező a motorkerékpár súlyelosztásában és geometriájában. Ezért egy rossz beállítás negatívan befolyásolja a motor karakterisztikáját. Mielőtt állítasz az előfeszítésen végezd el a következő műveleteket:
A mért értékeknek a következő értékek közé kell esnie:
versenyző nélkül:
hátul: 10-20 mm (R1-R2)
elöl: 15-30 mm (F1-F2)
versenyzővel:
hátul: 25-40 mm (R1-R2)
elöl: 35-50 mm F1-F2)